ROW 1964 Rybnik: dwa strzelone gole nie dały nawet punktu

2024-05-04, Autor:

Dziś na boisku przy ul. Gliwickiej piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali po raz drugi w tym sezonie z Gwarkiem Ornontowice.

ROW 1964 i Gwarek to sąsiedzi w tabeli IV ligi. Przed dzisiejszym spotkaniem rybniczanie mieli przewagę jednego punktu nad piłkarzami z Ornontowic.

W rundzie jesiennej Gwarek wygrał z ROW-em 1964 na własnym boisku 2:0. Rybniczanie bardzo chcieli się zrewanżować za tamtą porażkę. Ich mobilizacja dała efekty już w 5. minucie, kiedy na 1:0 gola zdobył Szymon Kuzior. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie kwadrans. Gwarek wyrównał po bramce z rzutu karnego strzelonej przez Jakuba Sewerina.

Po zmianie stron rybniczanie stracili drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dawid Boczar. Dzięki trafieniu Salvadora Pryki na tablicy wyników pojawił się remis 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. W 82. minucie zwycięstwo Gwarkowi dał Mateusz Kasprzyk.

W następnej kolejce ROW 1964 zagra na wyjeździe z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała.

ROW 1964 Rybnik - Gwarek Ornontowice 2:3 (1:1)

1:0 - Szymon Kuzior (5), 1:1 – Jakub Sewerin (20 - rzut karny), 1:2 – Dawid Boczar (55), 2:2 - Salvador Pryka (81), 2:3 – Mateusz Kasprzyk (82)

ROW 1964 Rybnik: Stanny – Janik, Balcer, Piekarski (46’ Chłodek), Włodarczyk (46’ James), Kuzior (63’ Pachucy), Spratek, Szewieczek (46’ Dankowski), Pryka, Sikora, Mandrysz

25. kolejka śląskiej II grupy IV ligi: ROW 1964 Rybnik - Gwarek Ornontowice 2-3 Odra Wodzisław Śląski - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 1-5 Orzeł Łękawica - Polonia Łaziska Górne 1-2 MRKS Czechowice-Dziedzice - LKS Czaniec 3-1 MKS Lędziny - Spójnia Landek 2-3 Tempo Puńców - Decor Bełk, Rekord II Bielsko-Biała - Kuźnia Ustroń, LKS Tworków - GKS II Tychy 0-8