Drugi dzień wielkiego ścigania na małym torze. Reprezentanci Rybek Rybnik na podium (zdjęcia)

Za nami drugi dzień miniżużlowego święta. Dzisiaj (2 maja) odbyła się 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski w grupie A. - Mamy powody do radości, gdyż to nasi reprezentanci zajęli dwa najwyższe stopnie podium – Franek Szczyrba wygrał, zaś Wiktor Klecha zajął drugie miejsce. W fazie zasadniczej zdobyli jednak po tyle samo punktów, a dodatkowo jedno „oczko” w zawodach stracił Mieszko Mudło. Zgodnie z regulaminem jednak nie oglądaliśmy biegu dodatkowego, a o końcowych rozstrzygnięciach zadecydowało losowanie, które w parku maszyn przeprowadził sędzia zawodów. W nim więcej szczęścia mieli nasi zawodnicy, którzy też wybierali jako pierwsi - słyszymy w rybnickim klubie Rybki Rybnik.

Wyniki 1. rundy Indywidualnego Pucharu Polski grupy A w Rybniku-Chwałowicach (85-140cc):

1. Franciszek Szczyrba (MKMŻ WIKARD Rybki Rybnik) (3,3,3,3,2) 14 – 1. miejsce po losowaniu
2. Wiktor Klecha (MKMŻ WIKARD Rybki Rybnik) (2,3,3,3,3) 14 – 2. miejsce po losowaniu
3. Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz) (3,3,3,2,3) 14 – 3. miejsce po losowaniu

2024-05-02 1657 Autor: Daniel Wojaczek
Majówka z Rybkami Rybnik. Młodzi żużlowcy zwyciężyli podczas inauguracji sezonu (zdjęcia)

Dobrze radzą sobie dorośli i juniorzy na dużym torze. To samo można powiedzieć o młodych adeptach czarnego sportu. Rybki Rybnik rozpoczęły dzisiaj sezon i to z przytupem! Skład: Wiktor Klecha, Franciszek Szczryba, Marcel Pawłowski i Kacper Wołyniec okazał się najlepszy na domowym obiekcie, zdobywając przy tym 34 punkty. Zobaczcie zdjęcia!

Zobacz
2024-05-01 3254 Autor: Daniel Wojaczek
Rynek Basket w Rybniku. Wystartowało rekordowo, bo 81 zespołów (zdjęcia)

Rybnik nie tylko żużlem stoi. Dzisiaj przed południem na rynku zameldowało się 81 zespołów. To rekord, jeżeli chodzi o dotychczasowe edycje Rynek Basket. Zobaczcie, co działo się w centrum Rybnika!

Zobacz
2024-05-01 5226 Autor: Justyna Gajer
Innpro ROW Rybnik - Texom Stal Rzeszów 49:40 (zdjęcia)

W zaległym meczu 2. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi żużlowcy Innpro ROW-u Rybnik pokonali Texom Stal Rzeszów. Liderem gospodarzy był Brady Kurtz, któremu niewiele zabrakło do kompletu punktów. Swojego pogromcę znalazł on dopiero w ostatnim biegu. Jako jedyny pokonał go Nicki Pedersen.

Zobacz
2024-05-01 3136 Autor: Grzegorz Matla
Pobiegli wartko z Jejkowic do Gaszowic. Takiej imprezy sportowej jeszcze nie było! (zdjęcia)

Ośrodek Kultury i Sportu w Gaszowicach oraz grupa Jejkowice Biegają połączyli siły i zaprosili wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu do udziału w biegu ulicznym na dystansie 10 km. Biegacze wystartowali dzisiaj (28 kwietnia) o godzinie 14:00 obok Urzędu Gminy Jejkowice i dotarli na metę obok OKiS w Gaszowicach. Zarejestrowało się ponad 200 uczestników i uczestniczek! Zobaczcie zdjęcia.

Zobacz
2024-04-28 13594 Autor: Iwona Wrożyna
Innpro ROW Rybnik - Arged Malesa Ostrów Wlkp. 51:39 (zdjęcia)

W hicie 3. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi żużlowcy Innpro ROW-u Rybnik pokonali Arged Malesę Ostrów Wielkopolski 51:39.

Zobacz
2024-04-27 1753 Autor: Dominik Gajda
Kamień: wystartowały Szutry Śląskie. To początek tegorocznych, rowerowych zmagań (zdjęcia)

Pogoda już dopisuje. Jest ciepło i słonecznie. Nic tylko wskakiwać na rower i w drogę! Dzisiaj przed południem z Rybnika-Kamienia wystartowali uczestnicy Szutrów Śląskich. Rowerowe zawody wpisały się już w cykl corocznych imprez w Rybniku. Dzisiaj miała miejsce pierwsza odsłona Szutrów. Zobaczcie zdjęcia!

Zobacz
2024-04-27 3021 Autor: Iwona Wrożyna
Regaty o Puchar TS Kuźnia Rybnik 2024

Na wodach zalewu rybnickiego w regatach o Puchar TS Kuźnia Rybnik rywalizowało aż 160 zawodników! Piękna pogoda towarzyszyła żeglarzom przez wszystkie 3 dni podczas 6 wyścigów w klasie ILCA oraz w klasie OPTIMIST.

Zobacz
2024-04-17 1557 Autor: Agata Mrugalska - TS Kuźnia Rybnik
Rowerowe szaleństwo w Lyskach. Trwa III edycja Bike Race Lyski

To już dziś! Od rana na terenie gminy Lyski odbywa się trzecia edycja wyścigów rowerowych Bike Race Lyski. Rowerzyści jadą w pięciu kategoriach, zróżnicowanych pod względem dystansu — od 8 do 60 km. Trasy przejazdu obejmują głównie gminę Lyski, ale również rowerzyści jadą przez Górki Śląskie, czy Suminę. Zobaczcie na zdjęciach, co od rana dzieje się Lyskach.

Zobacz
2024-04-14 7616 Autor: Iwona Wrożyna
Finał Pucharu Polski podokręgu Rybnik: ROW 1964 - KS Decor Bełk (zdjęcia)

ROW 1964 Rybnik z Pucharem Polski Podokręg Rybnik Śląskiego ZPN. W finale rozgrywek na stadionie przy ul. Gliwickiej nasi piłkarze pokonali po serii rzutów karnych KS Decor Bełk. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

Zobacz
2024-04-13 7526 Autor: Adam Doliba
Szermierka: gorące powitanie Alicji Klasik w klubie

Przypomnijmy, że podczas ostatnich mistrzostw Polski seniorek 20-letnia Alicja Klasik w znakomitym stylu wywalczyła złoty medal. Dzięki temu wynikowi szpadzistka RMKS-u Rybnik zapewniła sobie udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Po powrocie do swojego klubu Klasik czekała miła niespodzianka. Jej trenerzy i inni szpadziści przygotowali powitanie godne mistrzyni! Były życzenia, kwiaty oraz tort z kołami olimpijskimi i napisem „Paryż 2024”.