Ju jitsu: medale Szumskiej i Sobaszka

2015-10-09, Autor:
W miejscowości Banja Luka został rozegrany Puchar Świata kadetów w ju jitsu oraz Balkan Open. W imprezie nie zabrakło zawodników Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego.

W Pucharze Świata kadetów RKJJS reprezentowało czterech zawodników. W kategorii wagowej do 41 kg Kamil Sobaszek zdobył brązowy medal, a Dawid Mandrela zajął siódme miejsce. W kategorii wagowej do 50 kg Rafał Szymura w pierwszej walce po mocnym uderzeniu łokciem przez zawodnika Ukrainy decyzją lekarza został wycofany z walki. Wyższość przeciwników musiał uznać Kacper Wieczorek.

Natomiast starsi zawodnicy Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego startowali w Balkan Open . Nie zawiodła faworytka i czołowa zawodniczka ju jitsu w kraju, Paulina Szumska, która w pierwszym dniu zawodów zdobyła srebrny medal w fighting system. Dopiero w finale po niesłusznej decyzji sędziów uległa jedną karą zawodniczce ze Słowenii. Szumska pierwszy raz startowała w wyższej kategorii wagowej do 57 kg. W tym samym dniu walczył także Szymon Wycisk. W kategorii wagowej do 66 kg, po dwóch wygranych i dwóch przegranych walkach, zajął ostatecznie siódme miejsce.

W drugim dniu zawodów Szumska startowała w kategorii 63 kg w odmianie walki Ne Waza (BJJ), gdzie po dobrych walkach zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Także w tym dniu w fightingu startował młodzieżowiec Jakub Urbański , który w kategorii wagowej 69 kg zajął piąte miejsce.

W kolejnych dniach Szumska startowała także w zawodach międzynarodowych ju jitsu – Germany Open. W Gelsenkirchen, po bardzo dobrych walkach, zajęła piąte miejsce w fighting system i czwarte miejsce w Ne Waza (BJJ). Szumska w jednym dniu rywalizowała w dwóch odmianach walki i łącznie stoczyła 9 walk.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0